Tu jesteś: Kanone.pl | Poradnik prawny online  »  Inne  »  Jak legalnie i bezpiecznie korzystać z chwilówek online?

Jak legalnie i bezpiecznie korzystać z chwilówek online?

Jak legalnie i bezpiecznie korzystać z chwilówek online?

Niekiedy pod naciskiem doraźnych okoliczności dwoimy się i troimy, by uzyskać skądś pieniądze, których brak dotkliwie daje nam się we znaki. Pewnym rozwiązaniem w takiej sytuacji okazują się oferowane przez firmy pożyczkowe chwilówki online.

Jako że proces weryfikacji potencjalnego pożyczkobiorcy oraz przelew pieniędzy na jego konto odbywa się byłskawicznie, z chwilówek korzysta coraz więcej osób. Ponadto wszelkie formalności są tutaj ograniczone do minimum, więc z takiej oferty może skorzystać prawie każdy. W dalszym jednak ciągu wiele osób boi się pożyczać pieniądze przez Internet. Zastanówmy się, czy ich uprzedzenia i obawy znajdują pokrycie w rzeczywistości. Związane z pożyczkami ryzyko można ograniczyć, jeśli zastosujemy się do kilku wskazówek.

Jeżeli chcemy skorzystać z oferty firmy pożyczkowej, wybierzmy taką, która jest znana i rozpoznawalna. Skoro wiele osób skorzystało z jej oferty, to przecież i my możemy. Warto w związku z tym odwiedzić jakieś forum pożyczkowe i zorientować się, która firma cieszy się najlepszymi opiniami. W przypadku prominentnych firm nie musimy się obawiać, że nasze dane osobowe dostaną się w niepowołane ręce, gdyż połączenia pomiędzy użytkownikami a stroną firmową są szyfrowane specjalnym certyfikatem, dzięki czemu mamy pewność, że dane osobowe nie zostaną przez nikogo wykradzione. Oczywiście baza danych klientów powinna być zgłoszona do GIODO.

Gdy będziemy podawać nasze dane osobowe, nigdy nie przesyłajmy skanu dowodu osobistego (zwłaszcza w przypadku pożyczek prywatnych - więcej informacji). Albowiem może on posłużyć ewentualnym naciągaczom do wyłudzenia pożyczki w naszym imieniu. Jeżeli więc jakaś firma pożyczkowa żąda od nas skanu dowodu osobistego, omijajmy ją szerokim łukiem. Podobnie nie powinniśmy korzystać z usług firm, które udzielenie pożyczki uzależniają od wpłacenia prowizji. Nie należy również składać wniosku w firmach wymagających od klientów opiewającego na dużą kwotę przelewu weryfikacyjnego. Z całą pewnością jest to firma, która pieniędzy nam nie pożyczy.

Jeżeli będziemy stosować się do powyższych rad, na pewno nie zostaniemy oszukani, a pieniądze, o które wnioskujemy, szybko pojawią się na naszym koncie. Pamiętajmy, by wszystko robić z rozmysłem i nie brać pod uwagę tych firm pożyczkowych, które wzbudzają w nas jakiekolwiek podejrzenia.