Tu jesteś: Kanone.pl | Poradnik prawny online  »  Inne  »  Kiedy zasięgnąć porady prawnej?

Kiedy zasięgnąć porady prawnej?

Kiedy zasięgnąć porady prawnej?

Podczas choroby idziemy do lekarza. Wiemy, że sami nie jesteśmy w stanie dostatecznie sobie pomóc. Dlatego też korzystamy z porady specjalisty. Podobnie powinno być z wizytą u prawnika. Kiedy mamy problem prawny, to zgłaszamy się na konsultacje.

Jednakże bardzo często o tym zapominamy. Próbujemy własnymi siłami rozwiązać sprawy, które wymagają znajomości przepisów prawa. Niestety brak wiedzy w tym zakresie może nam zaszkodzić. Zatem pobierając poradę prawną możemy zarówno zyskać czas, pieniądze, jak i zaoszczędzić sobie niepotrzebnych stresów.

Porady prawne na co dzień

Wielu z nas jest zdania, że kancelaria prawna przydaje się nam tylko wtedy, gdy potrzebujemy pełnomocnika w sądzie lub grożą nam konsekwencje karne. Ewentualnie też w sytuacji podpisywania umowy notarialnej. Jednakże warto zauważyć, że z prawem mamy do czynienia na co dzień. Każdego dnia robimy zakupy, a w związku z tym zawieramy umowy. Konsekwencjami tych umów jest powstanie praw i obowiązków stron, które ją zawarły. Zatem jeśli sprzedawca nie wywiąże się z umowy, czyli np. odda nam towar niepełnowartościowy, to możemy dochodzić swoich praw.

Podobnie sprawa wygląda z odszkodowaniami. Warto poradzić się prawnika, czy możemy skorzystać z prawa do zadośćuczynienia, czy też nie. Kolejną kwestią są np. umowy zawierane z bankami. Niejednokrotnie narzucane są nam opłaty, których wcale nie powinniśmy ponosić. Zatem jeśli mamy jakieś wątpliwości, to skierujmy swoje pytania do osób wykwalifikowanych.

Poszukując prawnika ze swojej okolicy najlepiej jest poszperać w sieci. Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać hasło np. adwokaci Łódź i już będziemy mieć dostęp do szeregu firm jak choćby do KB-Adwokaci. Internet to także źródło opinii klientów, na temat realizowanych przez kancelarię spraw.

Porady prawne związane z życiem zawodowym

Idąc do pracy najczęściej zapominamy o przysługujących nam uprawnieniach. Poddajemy się wszystkim poleceniom pracodawcy, mimo, że bardzo często są one sprzeczne z prawem. Dlatego też w przypadku jakichkolwiek wątpliwości warto poradzić się prawnika. Być może jesteśmy ofiarami wyzysku lub złego traktowania bądź też zostaliśmy bezprawnie zwolnieni. Adwokat w oparciu o przepisy prawa może wskazać nam drogę, dzięki której rozwiążemy nasze problemy i nie będziemy już ofiarami nadużyć. Jeśli natomiast to my jesteśmy pracodawcą, czyli prowadzimy firmę, to w zasadzie pomoc prawna może być nam potrzebna każdego dnia. Weźmy pod uwagę chociażby szereg umów, które podpisujemy. Prawnik może je zarówno skonstruować tak, aby były dla nas korzystane, jak i przeanalizować pod kątem zgodności z prawem i przychylnością dla naszych interesów.

Porady prawne dotyczące spraw karnych i karnoskarbowych

W tego typu problemach pomocy mogą udzielić nam tylko i wyłącznie adwokaci. Pamiętajmy, że radcowie nie mają uprawnień do prowadzenia spraw karnych. Zatem zanim wybierzemy kancelarię sprawdźmy, czym się ona zajmuje. Jedną z kancelarii prowadzących sprawy karne jest kancelaria KB-Adwokaci.