Tu jesteś: Kanone.pl | Poradnik prawny online  »  Inne  »  Opcje binarne a prawo

Opcje binarne a prawo

Opcje binarne a prawo

Platforma opcji binarnych pozwala na inwestowanie w inny sposób, niż tradycyjny. Jej funkcjonowanie jest całkowicie legalne - polskie prawodawstwo dopuściło możliwość inwestowania na największych rynkach finansowych na świecie.

Na czym to polega? 

Inwestowanie w opcje binarne można porównać do inwestowania na międzynarodowym rynku walutowym Forex. Platforma opcji binarnych umożliwia inwestowanie posiadanego kapitału w takie aktywa, jak:
• waluty,
• towary,
• indeksy, 
• akcje.

Wybór konkretnych instrumentów inwestowania decyduje o poziomie ryzyka, jakiego podejmuje się inwestor przy przeznaczaniu swojego kapitału na konkretne aktywa. Ryzyko oczywiście istnieje, tak jak w przypadku każdego rodzaju inwestowania giełdowego, ale w przypadku opcji binarnych pojawia się możliwość powrotu do 10 proc. wkładu kapitałowego na konto inwestora, nawet gdy ten pomyli się przy obstawianiu opcji binarnej. Ryzyko nie jest tak duże, jak chociażby w grach hazardowych. Obstawiając opcje binarne można w zamian osiągnąć wysoką stopę zwrotu z inwestycji, w wysokości od 30 do nawet 500 proc., jeśli inwestor potrafi analizować dostępne dane i ma dobrą intuicję inwestycyjną. Inwestowanie w opcje binarne najczęściej odbywa się przy udziale brokera, który pracuje na rzecz swojego klienta - inwestora. 

 

Bezpieczeństwo inwestowania

Chcąc zapewnić sobie maksimum bezpieczeństwa, podczas korzystania z opcji binarnych należy wybrać godny zaufania serwis - platformę umożliwiającą dokonywanie takich inwestycji. Serwis powinien gwarantować ochronę prywatności inwestora i bezpieczeństwo środków finansowych przelewanych do depozytu za pomocą kanałów bankowości elektronicznej.